Facebook
Twitter
Kulp’ta, CHP İlçe Başkanın görevde alınması deprem etkisi yarattı

04 Ekim 2021 yılında göreve başlayan Ramazan Azbay, bugüne kadar CHP ilçe başkanlığını görevini sürdürüyordu. CHP Kulp İlçe Başkanı Ramazan Azbay, görevden alınmasıyla ilgili Kulp ilçesi Turgut Özal mahallesi, CHP binası önünde basın açıklaması yaparak görevde alınmasını sert dille kınadı.

Kameralar karşısına geçen Azbay ,  Herkesin bildiğini söylüyorum ,bu partinin menfaat ve çıkarı değil, kişisel menfaat ve çıkar çatışmasıdır. Menfaat ve çıkar gözetmeksizin ilerlettiğimiz bu süreci menfaat ve çıkarlara dayalı zedelemek ne yazık ki korkunç bir hal almıştır. Bu sebeple Yönetimimle birlikte görevde alınmam kabul edilebilecek bir durum değildir. dedi

Azbay  yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi. ”Bana bu yolda eşlik eden herkes süreci nasıl yürüttüğüme şahitlik etmiştir. Geldiğim süreç içerisinde kısıtlı imkanlarla emek harcadığımız bu yolu uzunca yollara çevirdik gerek sevgili gençler, gerekse kıymetli büyüklerimiz, bu yolda benimle oluşturdukları gönül bağının bilincinde olduğum ve bana verdikleri desteğin farkında olduğumun herkes tarafından biliniyor olması beni gerçekten de mutlu etmiştir.

Toplumun bu süreçte böyle bir gönül bağıyla benimle inanarak ilerleyişinin zedelenmesinin tek bir mantıklı açıklaması ne yazık ki yoktur.Ve şu vakte kadar benim gibi Partisi için canı gönülden çalışan gerek maddi gerek manevi yönden hiçbir zorluktan kaçmayan bir İlçe Başkanını görevden almanın sebebine dair hiçbir açıklama yapılmamıştır.

Kamuoyunun ve benim için bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. Ama herkesin bildiğini söylüyorum ,bu partinin menfaat ve çıkarı değil, kişisel menfaat ve çıkar çatışmasıdır. Menfaat ve çıkar gözetmeksizin ilerlettiğimiz bu süreci menfaat ve çıkarlara dayalı zedelemek ne yazık ki korkunç bir hal almıştır.

 İl Başkanı ve mevcut yönetiminin bu süreçlere vesile olduğu açık ve nettir. Biz eskisinden daha iyi çalışıp yolumuza devam edeceğiz, partimizin vizyon ve misyonuna uygun ilerlediğimiz bu yolu karanlıklara tekrar büründürmeyecek, aydınlık ve menfaatsiz yolumuza devam edeceğiz.

 Benimle bu yola çıkmış, benim şahsiyetime inanarak ve benimle bu yola girip bedel ödeyen her bireyle partimizden düşüncemizden ilk gün ki kararlılıkla yol arkadaşlarıyız. Kulp ilçemizde tarihte bir benzeri yaşanmamış %400 üye artışı gerçekleştirdiğim bu süreci öyle pasif hale getirmenin zaten mümkünatı da olamaz. Biz emekçi insanlarız bizim emeğimiz suistimale açık olabilir. Bu şartlarda yalnız emeğimizin kıymetinin partimin farkında olduğunu biliyorum. Emek vermeden bir şeye ulaşmayı düşünmek, hayal perestlikten başka bir şey değildir.

Bölgemizde yıllarca tanınamayan bir partinin göz bebeği misali benim ve yönetimimle parladığı bir sürece de adım attığım için çok mutluyum. Halkımıza açık bir söylemle gerekirse araştırılmasını da uygun görüyorum. Bizler ömrü partimizin ilkelerine bağlı ve başarısı için çalışan parti emekçileriyiz. Ülkemizin son yüzyılın en önemli seçimlerine giderken partili olmanın sorumluluklarının bilincindeyiz.

 Ancak partimizde son süreçte tüm siyasal yaşamlarını malum iktidar partisine hizmet edip, partimizin iktidar olma durumundan mütevellit partimize gelip yönetimi ele geçirenler tarafından hem siyasi ve hem de örgütsel bir kuşatmaya alınmıştır.

 Her türlü yapıcı uygulamamıza rağmen, partideki tüm gerçek partili unsurlar tasfiye edilmeye çalışılmaktadır.  Sürecin hassasiyetinin farkındayız , ancak bu hukuksuz, adil olmayan ve partideki tüm CHP’li unsurları yok etmeye çalışanları uyarıyoruz ve artık yeter diyoruz.

Bizler partinin yan unsuru değil, öz gücüyüz, partide emeği, liyakati ve adaleti hiçe sayanlar bu ülkede hakkı ve hukuku tesis edemez. Son ilçe başkanları atamasındaki yapılan eşitsizliği adaletsizliği ve hukuka aykırı yapılan bu atamaları reddediyor ve bu yanlıştan dönülmesini talep ediyoruz.  Bizler parti içinde iktidar olmak için değil ülkede iktidar olmak için çalışıyoruz ve diyoruz ki hem partide hem ülkede liyakat kazanacaktır.

 “Çok önemli bir hususa da değinmek istiyorum”

 Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Kemal  Kılıçdaroğlu’na çağrımızı yapıyoruz.Bölgemizde geleceğin CHP’sini arsa zannedip parsel parsel almaya çalışanlara dur demesini istiyoruz. Ve biz bunun Diyarbakır gibi önemli bir şehirde yapılmasını demokrasiye bir darbe olduğunu vurguluyoruz.

Şimdi soruyorum sizlere,Acaba bu yapılanlar Diyarbakır’da partimizi bitirmek için hazırlanan bir proje midir?,Ve son olarak vurgulamak istediğim bu cümlelerin benim için çok önemli olduğunu söylemek isterim.

Gerek telefonla gerekse sosyal medya hesaplarından ve parti içerisinde ki çok kıymetli yoldaşlarım beni arayıp desteklerini ve bana yapılan bu hukuksuzluğu, adaletsizliği ve tepkilerini dile getiren herkese  başta eşim olmak üzere ,Bu yolda bana inanıp tek bir gün yalnız bırakmayan çok değerli ve çok kıymetli yönetici yoldaşlarıma ve Kulp halkına canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Ve haklı olduğumuz davamıza devam edeceğimizi de partimize çalışacağımızı da belirtmek isterim. İyi ki sizleri tanımışım. Hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum .” dedi

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!