Facebook
Twitter
Diyarbekirspor’da sessizlik bozuluyor

Deprem nedeniyle bu sezon kalan maçlara çıkmayan ve gelecek sezon yine 2. Lig’de yer alacak olan Diyarbekirspor’da deprem gündemi nedeniyle yaşanan sessizlik son buluyor. Kulübün önceliği Seyrantepe’de Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak çalışmalarına başlanan spor tesisi. Tesisin yeni sezona kadar hazır olması bekleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun girişimleri sonucu Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun talimatıyla Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan proje kulübün uzun yıllardır eksikliğini yaşadığı tesisleşme sorununu giderecek.

Kulüp Başkanı Serkan Genç, tesisin kendileri için en öncelikli konu olduğunu belirterek önümüzdeki günlerde bu konuda güzel gelişmeler olmasını beklediklerini söyledi.

“Güzel  Yarınlar İçin Çalışıyoruz”

Tesisleşmenin yanı sıra idari anlamda da önemli çalışmalar olacağını belirten Başkan Genç, ”Tesis olmadıktan sonra hiçbir şeyin anlamı olmaz. Yılların eksikliği var bu anlamda. Bu sorun inşallah şu an devam eden çalışmalarla giderilmektedir. Çalışmaları yakından takip ediyoruz. Çok yakın bir süreçte inşallah tamamlanmış olacak. İdari anlamda da planlarımız var. Bunları da hayata geçirmek istiyoruz. Diyarbekirspor olarak geçmişten dersler çıkardık. Yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Yarınların güzel olması için çaba gösteriyoruz” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!