Facebook
Twitter
Bağlar'da gönül belediyeciliğine devam

Başkan Beyoğlu, hafta sonunda eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte Kaynartepe Mahallesi'nde aralarında yaşlı ve hastaların da olduğu bir çok vatandaşı evlerinde ziyaret etti.Başkan  Beyoğlu, ”45 ayda 300 binden fazla insanımızla temas kurduk. Yaşlı ve hasta vatandaşlarımızdan engelli vatandaşlarımıza kadar herkesin yaşamına dokunmaya, gönüllerini kazanmaya ve yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Bir  insanımızın dahi hayır duasını almayı çok kıymetli görüyoruz” diye konuştu.

Yakın zamana kadar olumsuz görüntüleriyle insanların hafızasına kazınan, ilçe sakinlerinin tabiriyle “gündüz bile insanların girmeye çekindiği”  Bağlar sokaklarında gece gündüz demeden her hanenin kapısını çalan bir belediye başkanı var. Kimi zaman eşiyle beraber, kimi zaman da kendisi ayrı ve eşi ayrı programlar yaparak her yaş grubundaki insanlara misafir oluyor. Onları bir gün yatağa bağlı yaşayan hasta ve yaşlıların elini öpüp hatırlarını sorarken, bir başka gün engellilerin ihtiyaçlarını karşılarken, bir başka gün de ihtiyaç sahibi çocuklara giysi dağıtırken görmek mümkün. Bir yandan ihtiyaçları karşılarken, diğer yandan da gönülleri okşuyorlar. Gecenin her hangi bir saatinde bir vatandaşın kendilerine ulaşması ve sorununa çözüm bulması söz konusu olabiliyor.  İlçe sakinleri her gün aşina oldukları bu görüntülere artık yabancı değil. Oy veren, vermeyen herkes ve her kesim Bağlar için yakın zamana kadar hayal edilemeyen bu tablodan dolayı memnuniyetlerini dile getiriyor.

Başkan Beyoğlu, eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte  hafta sonunda ilçenin en eski yerleşim yerlerinden olan Kaynartepe Mahallesi'ndeydi.Sokak sakinleriyle bir araya gelerek taleplerini dinleyen ve çözüm üreten Başkan Beyoğlu, ayrıca bir çok vatandaşın evine misafir olarak yaşlı ve hastalara moral verdi.

“Makamlarda Vakit Öldürmeye Değil, Vatandaşın Derdine Çare Aramaya Geldik "

Rakamları telaffuz ederek yapılan hizmetleri dile getirmeyi çok sevmediğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, makamların gelip geçici olduğuna dikkat çekerek esas olanın kalpleri kazanmak olduğunu ifade etti.

Beyoğlu ,"Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımız nezninde büyük ve farklı bir lider olmasının altındaki neden, insanların gönlüne dokunan sosyal devlet anlayışıdır. Biz onun halkçı ve gönül adamı olma anlayışını örnek alıyoruz. Siyasi saiklerle bunu yapmıyoruz. Ulaşabildiğimiz kadar herkese ulaşmaya gayret ediyoruz.  Hasta bir vatandaşımıza moral vermek, engelli bir vatandaşımızın yaşamına dokunmak, ihtiyacı olan bir çocuğumuzun yüzünü güldürmek, yaşlı bir büyüğümüzün duasını almak bizim için her şeyden daha önemli ve değerlidir. Bizim mücadelemizin özünde insanlara hizmetkar olmak ve dualarına talip olmak vardır” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!