Facebook
Twitter
Bağlar Belediyesi'nden tepeden tırnağa mıntıka temizliği

Boş araziler ve toplu yaşam alanlarına bırakılan atıklar toplandı, çevreyi koruma konusunda hassas olmaları için vatandaşlar uyarıldı.

Yere atılan atıkların ilçenin imajına zarar verdiğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Aynı zamanda cam, şişe ve benzeri kesici aletler insan sağlığı için de büyük risk oluşturmaktadır " ifadelerini kullanarak vatandaşları uyardı.

 

Boş arazilere bırakılan çöpler, kaldırım kenarına atılan atıklar.

Bir yandan görüntü kirliliği oluşturan bu tablo, aynı zamanda içecek şişelerinin keskin olması nedeniyle okul çağındaki çocukların yaralanmasına da neden oluyor. Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde tepki çeken bu görüntüler belediyeyi harekete geçirdi.

Vatandaş ziyaretleri sırasında bu görüntülerle karşılaşan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, geniş kapsamlı mıntıka temizliği için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat verdi.Bağcılar Mahallesi'nde boş araziler ve toplu yaşam alanlarına bırakılan atıklar tek tek temizlendi, çevre sakinleri uyarıldı.

"Hep Birlikte Güzel İlçemize Sahip Çıkalım "

Çevreyi korumanın ilçede yaşayan herkesin ödevi olduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Buraları kendi evimiz gibi görmeli ve en iyi şekilde korumalıyız " dedi.

Yere atılan atıkların hem çevreye hem insan yaşamına tehdit oluşturduğuna dikkat çeken,"Buralardan insanlar geçiyor. Engelliler, yaşlılar ve çocuklar. Herkes için risk var. Biz belediye olarak görevinizi yapacağız, her zaman atıkları toplayıp çevremizi temiz tutacağız. Fakat daha önemli olan tüm vatandaşlarımızın hassasiyet göstermesidir. Güzel ilçemize hep birlikte gözümüz gibi sahip çıkalım " diye konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!