Facebook
Twitter
Başkan Beyoğlu, 'Seçilmiş  Kadınlar'dan  Diyarbakır'ın Güzelliklerini Türkiye'ye Anlatmalarını İstedi

Seçilmiş Kadınlar Derneği (SEKADER) Başkanı Cavide Karakülah,"Burada şahit olduğumuz değişimi ve insanların civanmertliğini en güzel şekilde ifade edeceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın " dedi.

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen , belediye meclis üyesi, muhtar ve kooperatif başkanlarından oluşan 110 seçilmiş kadın, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın ardında Diyarbakır'da buluşmalar gerçekleştirdi.

Aynı zamanda Seçilmiş Kadınlar Derneği (SEKADER)  Bölge Temsilcisi olan Bağlar Belediyesi Meclis Üyesi Güzel Kızoğlu'nun organizasyonuyla Diyarbakır'a gelen kadınlar, kent içinde gerçekleştirdikleri etkinliklerden sonra Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun ev sahipliğinde buluştu.

Sadık Künefe'de düzenlenen organizasyona Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, AK Parti MKYK Üyesi Suna Kepolu Ataman, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun eşi Dürdane Beyoğlu ve HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetinde bulunan anneler de katıldı.

Beyoğlu'nun Konuk Kadınlardan Ricası

Konuk kadınları eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte karşılayarak tek tek ilgilenen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, farklı alanlarda başarılı olan kadınları kadim Diyarbakır'da ağırlamaktan heyecan duyduklarını ifade ederek, ülkenin her bölgesinden gelen kadınlardan en büyük istediğinin burada gördükleri güzel tabloyu kendi memleketlerinde anlatmaları olduğunu ifade etti.

Beyoğlu,"tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Doğusu ve batısıyla, güneyi ve kuzeyiyle 780 bin kilometrede bir ve beraberiz. Ülkemizin seçilmiş kadınlarını şehrimizde ağırlamaktan onur duyduk. Tek ricamız şehrimizdeki değişimi ve insanlarımızın mertliğini kendi memleketlerinizde en güzel şekilde ifade etmenizdir " dedi.

"Olağanüstü Güzelliklerle Karşılaştık "

Bölgede memnuniyet verici bir tablo ile karşılaştıklarını ve bundan mutluluk duyduklarını anlatan Şeçilmiş Kadınlar Derneği (SEKADER) Genel Başkan Cavide Karakülah, ülkedeki kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirmek için gayret gösterdiklerini  ifade etti. Karakülah,"Olağanüstü güzelliklere şahit olduk. Bundan sonra bu güzel bölgemizin en büyük gönüldaşları biz olacağız inşallah " ifadelerini kullandı.

Gecenin sonunda Türkiye'nin seçilmiş kadınları, anlamlı buldukları organizasyon için Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve eşi Dürdane Beyoğlu ile Bağlar Belediye Meclis Üyesi Güzel Kızoğlu'na teşekkür etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!