Facebook
Twitter
Yılın Fair-Play hareketi bu karede

Aynı zamanda Diyarbakırspor'un efsane kaptanı olan Demir'in bu hareketi Fair-Play'e aday gösterildi.
Diyarbekirspor Zonguldak Kömürspor karşılaşmasında yaşanan bir görüntü, dostluk ve centilmenlik görüntülerine çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde yürekleri ısıttı.
4 sezon formasını giyerek büyük başarılara imza attığı Diyarbakırspor'un efsaneleri arasında yer alan ve 2 sezon önce de Diyarbekirspor'u tarihinde ilk kez 2. Lig'e çıkaran teknik adam olan Şenol Demir, memleketi Zonguldak Kömürspor'un teknik direktörü olarak geldiği Diyarbakır'da büyük ilgi gördü.
Sahalarda ender görülen bir kare
Maç için seremoniye çıkan Diyarbekirspor ve Zonguldak Kömürspor futbolcularını bir karede buluşturan Demir, aralarına girerek poz verdi.
Son zamanlarda yeşil sahalarda yaşanan örnek karelerden olan bu davranış büyük alkış aldı.
Maçın ardında sahadan 1-0'lık yenilgiyle ayrılan Diyarbekirsporlu futbolcuları tek tek yerden kaldırarak teselli veren Şenol Demir, takımı yalnız bırakan Diyarbakır halkına da "sahip çıkın " mesajı verdi.

"Diyarbekirspor'a sahip çıkılmalı "
Demir, "Diyarbakır benim memleketim gibi. Futbolculuk ve teknik adamlık hayatımın en güzel günleri burada geçti. Diyarbakır'da futbolcu olarak da hoca olarak da şampiyonluk nasip oldu.
Bugün rakip olduk ve biz kazandık. Ama lig daha çok uzun. Maç öncesinde futbol sahalarında örnek teşkil eden bu kareyi verdik. Ülkemizin bu güzel görüntülere ihtiyacı var. Şahsına ilgi gösteren Diyarbekirspor yönetimine ve Diyarbakır halkına çok teşekkür ediyorum. Diyarbakır halkı bu takıma sahip çıkmalı. Tribünlerin boş olması beni çok üzdü. En az 10-15 bin taraftar olmalı. 2. Lig'e kolay çıkılmıyor. Rekor paralar harcayıp çıkamayan takımlar var. Diyarbakır'a bu sahipsizlik görüntüsü hiç yakışmıyor. Ben inanıyorum bu takım iyi yerlere gelecek. Bunu futbolculara da söyledim " dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!