Facebook
Twitter
 Kulp’ta yeni bir Kur’an kursu hizmete açıldı

Kulp Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğiyle kısa süre önce tamamlanan 4-6 yaş grubu Kuran Kursu yapılan açılışla hizmete sunuldu. Açılış programına Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet, İlçe Müftüsü Hakan Çağıran, Kulp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Şimşek, Kursiyerler ve veliler katıldı.
Kulp Kaymakamı Gözlet ve İlçe Müftüsü Hakan Çağıran tarafından kurdeleler kesilerek, 4-6 Yaş grubu Kur’an Kursunun açılışı gerçekleştirildi. Kulp Kaymakamı Gözlet açılışı yapılan Kursu gezerek çocuklarla sohbet edip kendilerine çeşitli hediyeler verdi.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet, “Kulp İlçesi Turgut Özal Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan 350 metrekarelik alana sahip, 4-6 yaş grubu Kuran Kursunun açılışını yaparak hizmete sunduk. Açılışını yaptığımız Kursta , 4-6 yaş gurubu 35 öğrenci, İhtiyaç odaklı Kursta (Her Yaş Grubu) 40 kursiyer bulunmaktadır. 4-6 yaş grubu kursiyerlerimiz, Temel İslami konular ve Kuran’ı Kerim eğitiminin yanı sıra resim yapma, boyama ve çeşitli oyun aktiviteleri gerçekleştireceklerdir. Bu merkezimizde yakın zamanda açılacak olan Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu ile, aile ve aile bireyleriyle ilgili dini içerikli soru ve problemlerinin çözümüne katkı da bulunmak, Aile veya bireylerle ilgili var olabilecek problemlerin uzman personellerce çözümlenmesi sağlanacaktır. Vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine böyle zengin içerikli bir kursumuzun açılışını yaparak hizmete sunduk. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!