Facebook
Twitter
Kulp - Muş karayolunda oluşan heyelan tehlike saçıyor

Geçtiğimiz kış mevsiminde etkili olan  yağışlardan dolayı Kulp-Muş Karayolu'nun 25’inci kilometresinde heyelan meydana geldi. O dönem kısa süreliğine ulaşıma kapanan yol, yoğun çabalar sonucu temizlenerek ulaşıma açıldı, ancak aradan geçen süre içinde   heyelanın düştüğü yer temizlenmediğinden araçlar için tehlike saçıyor.

   Kulp -Muş karayolunun 25’inci  kilometresinde meydana gelen heyelanda  tonlarca taş karayolunu ulaşıma kapatmıştı. Sürücülerin   haber vermesiyle yol karayolları ekipleri tarafından geçici olarak ulaşıma açılmıştı. Ancak o günden beri yola düşen kaya parçaları için karayolları herhangi bir çalışma yapmadı.

 Özellikle ağır tonajlı araçlar  heyelanın oluştuğu yerde  rampa  olması nedeniyle  ilerlemekte büyük sıkıntı yaşadıklarını anlatan tır şoförü Medeni Yıldız,” Sürekli  bu yolu kullanmaktayım, Kulp istikametinde Muş istikametine giderken 25’inci kilometresinde geçtiğimiz kış mevsiminde büyük bir heyelan oluştu ve tonlarca taş ve çamur yola savruldu, yol tamamıyla ulaşıma kapandı. Daha sonra  ekipler geldiler , yolu  temizlediler, ancak yolun dar olması ve iki yönlü olması sebebiyle  karşıdan bir araç geldiği zaman diğer aracın geçişi için beklemek zorunda kalıyorum .  bizim gibi ağır tonajlı araç kullanan şoförler  için bu çok  büyük sıkıntıya sebebiyet  vermekte , bu nedenle yetkililerin  bir an  önce  bu yolun temizlenmesi ve heyelanı önlenecek tedbirlerin alınmasını  istiyoruz ”dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!