Facebook
Twitter
 Bağlar Belediyesi, Karacadağ Bölgesinde yolu olmayan yeni yerleşim yeri bırakmıyor

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ”Yapılaşma konusunda kırsal yerleşim yerlerine yönelik bir rağbet söz konusu. Vatandaşlarımız, baba ve ata ocağında yeni yapılar inşa ederken, biz de ulaşımda sorun yaşamamaları için gerekli tedbirleri alıyoruz” dedi.

Artan İhtiyaçlara Zamanında Cevap Veriliyor
Bağlar Belediyesi, vatandaşlar tarafından yeni yapıların hızla inşa edilmeye devam edildiği Karacadağ bölgesinde ihtiyaç sonucu ortaya çıkan mahalle ve mezra içi ulaşım sorununu çözmeye devam ediyor. Bölgenin yol ve ulaşım sorununu büyük ölçüde çözüme kavuşturduklarını ancak yeni yapıların inşa edilmesinden dolayı yeni ihtiyaç ve taleplerin ortaya çıktığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, buna da zaman kaybetmeden cevap verdiklerini söyledi. Son dönemlerde Karacadağ bölgesindeki yerleşim yerlerinde çeşitli nedenlerden dolayı mahalle ve mezra içi yeni yapılaşmanın arttığına dikkat çeken Beyoğlu, ”Çeşitli nedenlerle kendi köyüne yerleşip burada yeni yapılar inşa edenler oluyor. Dolayısıyla yeni yol ihtiyacı ortaya çıkıyor. Belediye olarak hızlı bir şekilde sorunu çözüp vatandaşlarımızın ulaşımda rahatlamasını sağlıyoruz. Üç buçuk yılda bu anlamda ilçe tarihinin en büyük hizmetlerini kazandırdık. Bağlar kırsalında ulaşım sorunu tarihe karıştı. Şu anda yaptığımız iş vatandaşlarımız ve muhtarlarımızın talebi üzerine, yeni yapıların inşa edildiği yerlerin sorununu çözmektir. Hamd olsun taleplere zamanında ve pratik şekilde cevap veriyoruz ” diye konuştu.
İki mahallede yeni yollar hizmete sunuldu
Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Karacadağ bölgesinde bulunan Yeşildallı ve Körtepe mahallelerinde yeni açılan bölgelerde yol çalışması yaparak vatandaşların hizmetine sundu. Bazı mahalle ve mezralarda ise çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi.
Bağlar’a yapılacak hizmetleri bir bütün olarak gördüklerine vurgu yapan Başkan Beyoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarla uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi. Beyoğlu,”Kendi sorumluluk alanımıza giren sorunları ,tüm imkanlarımızı seferber ederek çözüyoruz. Bizim sorumluluk alanımızda olmayan sorunları ise ilgili kurumlarla istişare ederek beraber çözüm üretiyoruz. Burada tek gaye, memleketin hizmet alması ve vatandaşlarımızın huzur bulmasıdır” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!