Facebook
Twitter
Kulp’ta yamaç paraşütü uçuş etkinliklerinin ikincisi düzenlendi

Kulp Belediyesince düzenlenen 2. yamaç paraşütü uçuşları dün öğlen saatlerinde profesyonel pilotlarca Hasandin dağından Kulp Çayı kenarına iniş gerçekleştirildi. Uçuşlar akşam saatlerine kadar tekli pilotlar ve uçmaya meraklı vatandaşların katılımıyla devam etti.
Yamaç paraşütü etkinliğine katılan vatandaşlarla yakından ilgilenip sohbet eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet, “Kulp İlçesinde ikincisini düzenlediğimiz yamaç paraşütü uçuş organizasyonu hem pilotlar hem de izleyiciler tarafından heyecanlı ve zevkli geçti. Bu spora çok uygun olan ilçemizde, bu sporu yaygınlaştırmak ve uçmaya meraklı olan vatandaşlarımızı bu sporla tanıştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye genelini kapsayan yamaç paraşütü hedef yarışmalarının ilçemizde yapılması için gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pilotlarımıza ve uçuşları izlemeye gelen vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ederim” dedi.
Kulp Belediyesi, etkinliğe katılan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu. Merak ve heyecan dolu bir şekilde pilotların uçuşlarını izleyen vatandaşlar uçuşa ara verildiği zaman diliminde canlı müzik dinleyip hareketli şarkılarda halay çekti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!