Facebook
Twitter
Diyarbakır'dan Kulp'a Sanat Günü etkinliği düzenlendi

Etkinlik Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bando ekiplerince Cengiz Topel ,Diyarbakır ve Lise caddelerinde müzik dinletisi yapıldı .Bando performansının ardından Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezi önünde Dengbêj Divanı ve müzik dinletisiyle Kulp'ta yaşayan vatandaşlara keyifli bir müzik ziyafeti verildi.Saat 18:00’ de Dengbej dinletisi ile başlayan konser  Ses sanatçıları Songül Yılmaz ve Süleyman Yaşar’ın şarkılarıyla devam etti. Sanatçıların seslendirdiği şarkılara eşlik eden Kulp’lu vatandaşlar hareketli şarkılarda halay çekerek eğlendi.

 Konserin bitiminin ardından sanatçıları tebrik edip kendilerine Kulp İlçesinde üretilen ipek şal hediye eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet ,“ 2022 yılı içerisinde Kültür Şenlikleri kapsamında Kültür,Sanat ve spor alanlarında bir çok etkinliği vatandaşlarımızla buluşturduk. Alt yapı, Üst yapı,   Eğitim ve Sosyal Belediyecilikle ilgili bir çok projeyi hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu akşam düzenlediğimiz ekinlikte vatandaşlarımızın mutluluğu ve eğlenmelerini görmek bizleri mutlu etti. Vatandaşlarımıza hizmet sunmak adına bütün ekiplerimizle 7/24 işimizin başındayız” dedi.     

“İlçemizde böyle etkinlikler gördükçe çok mutlu oluyoruz”

Etkinliğe katılan Umut Zengin, Kulp’ta sanat günü düzenlendiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Bu tarz etkinliklerin çok yapılmadığını belirten Zengin, şöyle konuştu,“Bu gece bizim için çok güzel bir gece oldu. Kendi ilçemizde böyle etkinlikler gördükçe çok mutlu oluyoruz. Aynı zamanda kendi kültürlerimizi burada yaşadığımız için daha mutlu oluyoruz. Bunun için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kulp Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz.”

Fatma Kartal ise “ilçemizde böyle etkinlikler çok yapılmıyor, bu etkinliklerin devam etmesini diliyorum. Eğlenceli bir gün yaşadık, devamını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

 Kulp ilçesinde yaşayan vatandaşlar bu güzel etkinlik için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Kulp Belediyesine teşekkür ettiklerini ifade etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!