Facebook
Twitter
Bağlar Belediyesi, maddi imkanı olmayan 55 öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştirdi

“Üniversiteye hazırlanmak için yeterli maddi imkanı olmayan kardeşlerimizin önünü açmaya devam edeceğiz” diyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, modern imkanlarıyla göz kamaştıran eğitim merkezinde yeni dönem kayıtlarının da başladığını açıkladı.

Belediyenin eğitime desteği güzel haberler vermeye devam ediyor

Bağlar Belediyesi, eğitim için sunduğu imkanlarla maddi koşulları özel kurslara elverişli olmayan öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmaya devam ediyor. 3.5 yıl önce Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun girişimleriyle modernize edilerek ücretsiz olarak öğrencilere eğitim imkanı sunan eğitim merkezinde bu yıl eğitim alan öğrencilerden 55’i Yüksek Öğretim Kurumları’na  yerleşti. ÖSYM tarafından geçen hafta açıklanan  YKS tercih sonuçlarına göre merkezde eğitim alan öğrenciler hedefledikleri bölümlere yerleşti. Tıp,matematik öğretmenliği,Türkçe öğretmenliği, gastronomi,hemşirelik,inşaat teknolojisi,tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik, kadastro, harita mühendisliği,ilahiyat,laboratuvar teknolojisi,sosyal bilgiler öğretmenliği,felsefe öğretmenliği,edebiyat,tarih,diyetisyenlik,okul öncesi öğretmenliği,fen bilgisi öğretmenliği,sosyoloji,anestezi,sağlık yönetimi  gib bölümlere yerleşen öğrenciler, sunulan imkanların başarılı olmalarında belirleyici olduğuna dikkat çekerek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve emeği olan eğitim ve idari kadroya teşekkür etti.

“Eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak için çalışıyoruz”

Maddi imkanı elverişli olmadığı için özel kurslara gidemeyen öğrencilere her türlü desteği ve katkıyı sunduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da bir çok gencin üniversite hayallerine kavuşmasına vesile oldukları için büyük mutluluk duyduklarının altını çizdi. Yeni dönem kayıtlarının başladığını ve 30 Ağustos’a kadar devam edeceğini açıklayan Beyoğlu,”Bağlar’ımızda yoksul ve dar gelirli aileler var. Bu ailelerin çocuklar, akranlarıyla  eşit koşullarda üniversite sınavına hazırlanamıyor. Sunduğumuz imkanlar ve hayata geçirdiğimiz bu modern eğitim merkeziyle eğitimde bir anlamda fırsat eşitliğinin oluşmasına vesile olduk. Son üç buçuk yılda 200’den fazla öğrencimiz burada iyi eğitim alarak istediği üniversitelere ve bölümlere yerleşti. Bu yıl bu başarı devam etti. Öğrencilerimiz adına çok mutluyuz. Yeni dönemde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Milletin kaynaklarını milletin evlatları için seferber etmeye devam edeceğiz.” görüşlerine yer verdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!