Telefon
WhatsApp
Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Kulp’ta meyve bahçeleri ihata malzeme dağıtım törenine katıldı

Diyarbakır’ın merkezinden en kırsal köşesine kadar büyük bir özveri ile hizmet götürme çabası içerisinde olduğunu ifade eden Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ali İhsan Su, “ 2021 yılında Kulp ilçemizde Büyükşehir Belediyesince 25 milyonluk yatırımla 14 mahallemize 126 Kilometre yeni yol çalışması yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Bu yılda 72 milyonluk yatırımla 170 Kilometre yol yapım projemizi ihale edip çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Aygün mahallesinde 80 metre uzunluğunda ki köprü projesini tamamlanmış olup yapım çalışmalarına başladık. Önümüzde ki günlerde İlçe merkezin de aşınmış olan yollara 5.8 ton sıcak asfalt dökülerek yenilenecek. Kulp İlçe merkezinde projesi tamamlanmış olan yeni bir Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’nin yapımına kısa sürede başlayıp ilçeye kazandıracağız. İlçemizin ihtiyacını karşılayacak yeni bir mezbahane inşaatını tamamlamış olup en kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. 2021 yılı içerisinde Kulp İlçemizde 98 üreticimize 533 dekar alan için 21 bin 921 adet sert kabuklu meyve fidanı (Badem,Ceviz ve Fıstık) dağıtımı yapıldı. 2022 yılı içerisinde 26 üreticimize 150 dekar alan için 4 bin 200 adet fıstık çöğürü dağıtımı yapıldı. Bugünde 79 üreticimize 10 bin 522 adet direk, 2 bin 94 adet payanda ve 156 bin 645 metre dikenli tel dağıtımını gerçekleştireceğiz. Diyarbakır’a yaptığımız hizmetlerimizde bizlere her türlü desteği veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Bütün hizmetlerin hayırlı, uğurlu olmasını diliyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum “ dedi.
Meyve bahçeleri ihata malzeme dağıtım töreninde konuşan Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet ise, “Göreve geldiğimizde Kulp İlçesinin sorun ve ihtiyaçlarını tespit edip Alt yapı, üst yapı , yeşil alan, Kültür ve sanat, İpekböcekçiliği, sosyal belediyecilik, spor, eğitim alanlarında projeler üretip hayata geçirme gayretini gösterdik. Bir çok projeyi hayata geçirip vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bir çok projemizin çalışmaları da devam etmektedir. Bu hizmetlerin yapılmasında bizlere destek sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a ve Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sayın Ali İhsan Su’ya ilçemiz adına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İhata malzeme dağıtım törenin ardından Kulp Kaymakamlığını ziyaret eden Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ali İhsan Su, Şeref defterini imzalayıp Kulp İlçesinde yapılan ve yapılması planlanan projelerle ilgili Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet’ten bilgi aldı.
Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ali İhsan Su , Turgut Özal mahallesi Diyarbakır caddesinde esnafları ziyaret edip kendisini sevgiyle karşılayan çocuklara, oyuncak hediye edip kendilerine dondurma ikram etti.
Daha sonra vatandaşlarla bir araya gelen Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ali İhsan Su , mahalle muhtarları ve vatandaşlarca dile getirilen öneri ve talepleri dinledi.
Ağaçlı mahallesinde bulunan ipek iplik fabrikasını da ziyaret edip incelemelerde bulunan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ali İhsan Su, ipekböcekçiliğinin verim ve kapasitesini artırmak için her türlü desteği sunacağını ifade etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!