Telefon
WhatsApp
Kulp’ta hastane tatbikatı gerçeği aratmadı

Sağlıkta Şiddet Senaryosu tatbikatında, Kulp ilçesinde senaryo gereği, iki aile arasında çıkan olayda yaralanan 24 yaşında bir erkeğin ambulansla Diyarbakır Dr. Abdullah Biroğul Kulp  İlçe Devlet Hastanesine getirildi. Ekipler yaralıya yeşil, sarı ve kırmızı triyaj renklerinin öncelik sırasına göre müdahale etti. Gerçeğini aratmayan Sağlıkta Şiddet Senaryosu tatbikatını, hastane bahçesindeki hasta ve yakınları da ilgiyle izledi.

Daha sonra önceden belirlenen senaryoya göre gerçekleştirilen tatbikatta, hastane polikliniğine sistemden giriş yapmadan gelen bir kişi uyarı üzerine doktor ve Acil polikliniğinde çalışanlara hakaret ederek bağırıp ve hastanenin demirbaşlarına zarar verdi. Ardından Hastane Güvenlik Görevlilerinin müdahalesi akabinde olay yerine ilçe Emniyet amirliğine bağlı polis ekipleri gelip saldırganı gözaltına alarak hastanede güvenli çalışma ortamını sağlamasıyla tatbikat sona erdi.

Tatbikat sonrası açıklamalarda bulunan HAP başkanı Dr. Mehmet Baykuş  (Başhekim) , sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek için bu tatbikatı gerçekleştirdiklerini belirterek, tatbikatın başarı ile tamamlandığını ifade etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!