Telefon
WhatsApp
Kulp’ta drama kursiyerlerince sahnelenen oyun ayakta alkışlandı

Drama Eğitmeni Ayşegül Titiz’in Kaleme alıp yönettiği “Çağırmazsam Olmaz” adlı  iki Perdelik Komedi oyunu, İlçe Milli Eğitime ait çok amaçlı salonda sahnelendi.Seyirci tarafından yoğun ilgi gösterilen Trajikomik olan oyun hem düşündürttü hem de güldürdü. Kursiyerlerin gösterdiği yüksek performans seyirciden büyük alkış aldı.

Drama eğitmeni Ayşegül Titiz “Drama kursiyerlerimize bütün duyu organlarının etkin bir şekilde kullanılan drama yöntemleri ile eğitime başladık. Kursiyerlerimizle birlikte kendim kaleme aldığım oyun için yaklaşık üç ay çalıştık. Oyunumuzu başarılı bir şekilde sahneleyip seyirciden olumlu dönütler almamız bizleri çok mutlu etti. Bizlere  her konuda destek olan Kulp Kaymakamımız ve Belediye Başkan vekilimiz sayın Mustafa Gözlet’e, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne çok teşekkür ederim” dedi.

Oyundan sonra kısa bir konuşma yapan Kulp İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğlulları, “ Bünyemizde açılan Drama Kursunda eğitim görüp hikayesi güzel bir oyunla başarılı bir şekilde performans sergileyen Drama hocamızı ve Kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. İlçemizde bu tarz  eğitimlerin ve sanatsal faaliyetlerin yaygınlaşması için gece gündüz çalışıyoruz. Bu alanda vatandaşlarımıza her türlü imkanı sağlıyor ve destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!