Telefon
WhatsApp
Kulp’ta, eğitime kar engeli

İlçe genelinde bu gün öğlen saatlerinde etkili olan yağış nedeniyle kar kalınlığı ilçe merkezinde 15 santimetreye ,yüksek kesimlerde ise 30 santimetreye ulaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı köy yoları da ulaşıma kapandı.
İlçe genelinde kar yağışının devam etmesi beklentinin artması üzerine ,Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 1 gün süreyle eğitime ara verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, " Yaşanan ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemel olumsuzlukların önüne geçilebilmesi amacıyla, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Kulp ilçesi merkezi ve kırsalındaki mahallelerde eğitim verilen ilk ve orta dereceli tüm okullarımızda eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir" dedi.
öteyandan, Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarıda ,Perşembe gününe kadar kar yağışının devam edeceği bildirilirken ,açıklamanın devamında ,kar yağışıyla ilgili meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı Tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!