Facebook
Twitter

Kulp’ta Gaziler günü törenle kutlandı

Kulp ilçesinde 19 Eylül Gaziler günü Kulp Kaymakamlığı önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törene, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet, Daire amirleri, Gaziler , Şehit ve Gazi yakınları katıldı.

Kulp Kaymakamlığı önünde düzenlenen tören Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla devam edilen programda Astsubay Kıdemli Çavuş Demet Çubukçu günün anlamına ilişkin yaptığı konuşmanın ardından tören sona erdi.

Daha sonra Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet, Gaziler onuruna verilen yemekte Gaziler , Şehit ve Gazi yakınlarıyla bir araya gelerek kendileriyle tek tek ilgilenip sohbet etti. Kaymakam Gözlet, “Öncelikle Kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan kılan Aziz Şehitlerimizi, aramızdan ayrılan Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimiz , Şehit ve Gazi yakınlarımıza kapılarımız ardına kadar açık. Taleplerinizi karşılamak ve sizlere hizmetin en güzelini sunmaya gayret ediyor etmeye de devam edeceğiz. Yaşayan tüm gazilerimize sağlık ve esenlik diliyor bu şerefli günlerini kutluyorum” dedi.