Telefon
WhatsApp

Kulp’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla kutlandı

 

Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgını nedeniyle düzenlenemeyen 23 Nisan kutlamaları 2 yıl aradan sonra tüm Türkiye’de olduğu gibi Kulp’ta da büyük bir coşkuyla kutlandı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde hünerlerini sergileyen Kulp’lu çocuklar, izleyenleri büyüledi. Kulp ilçesi merkez yeni mahallede bulunan Pasur Belediyespor Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda öğrenciler tarafından dans, şiir, folklor gibi gösterileri yapıldı. Çocukların yaptığı gösteriler büyük beğeni topladı. İzleyenler gösterileri ayakta alkışlarken Gösteriyi izlemeye gelen veliler de çocukların bu tür etkinlikler sayesinde öz güvenlerinin arttığını söylediler. Öte yandan Veliler bu tür etkinlikleri yapan kurum yetkililerine teşekkür etti.

          Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kulp İlçesinde de büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlama programına Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, Daire amirleri, Şehit ve Gazi yakınları, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 Pasur Belediyespor Sosyal Tesislerinde Protokolün yerini almasından sonra Kulp Yatılı Bölge Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Murat Karameşe sunuculuğunda başlayan tören Kulp  İlçe  Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet tarafından halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla devam etti. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardında Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya yaptı.