Telefon
WhatsApp

Kulp Kaymakamı, dinamik denetim süreci denetimlerine katıldı

Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet ile daire amirleri, kontrollü normalleşme döneminin başlanmasıyla birlikte esnafları ziyaret ederek denetimlerde bulundu.

  Korona virüsle mücadelede sağlanan başarıyla düşük risk grubunda yer alan Kulp ilçesinde bu kazanımın korunması ve ileriye taşınması amacıyla denetimleri sıkılaştıracağını ifade eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet ,“ İçişleri Bakanlığımızca , risk grubuna göre il bazında tedbirlerin uygulanacağı kontrollü normalleşme dönemi ve dinamik denetim süreciyle birlikte, hem sürecin korunması hem de en kısa sürede normalleşmenin sağlanması hedefiyle denetim seferberliği başladı. 7/24 esasına göre sürdürülecek dinamik denetim faaliyetlerine ilçemizde , kafe, lokanta, restoran ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren  birçok işyerinde başladık.Korona virüsle mücadelede ilçemizde sağlanan başarı, vatandaşlarımızın kurallara uyması ve kamu kurumlarımızın özverili çalışmasıyla elde edilen bir başarıdır.Bunun için tüm vatandaşlarımıza ve kamu kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilen denetimlerde esnaflarla sohbet eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet, esnafların dile getirdiği öneri ve taleplerini dinledi.

Kaymakam Gözlet’e , İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Yılık,İlçe Emniyet Amiri Selim Toptan, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Azad Bozhan ,İlçe Tarım Müdürü Cihan Güreş,Zabıta Müdürü M.Ali Teğin ve Esnaf Sanatkarlar Oda Başkanı İhsan Sancar eşlik etti.