Telefon
WhatsApp

15 Temmuz kalkışmasının 6. yılında Kulp’ta vatandaşlar tek yürek oldular

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet,  Ak Parti Kulp İlçe Başkanı Abdulselam Toprak ,ilçe protokolü ,Daire Amirleri, Şehit ve Gazi aileleri, Gaziler, STK temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla program düzenlendi. Kızılay Kulp Şubesi ekipleri de alanda bulunanlara ikramlarda bulundu.

Kulp’ta , Hain darbe girişiminin 6. yıl dönümü çerçevesinde Lise Caddesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezi önünde 15 Temmuz şehitler sergisinin gezilmesiyle başlayan program, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşının okunmasının ardında  Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam  etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının dinletildiği programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet yaptı.

Gözlet, “Öncelikle ,15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günümüzü kutluyorum. Bundan 6 sene önce bugün,  Fettulahçı terör örgütü tarafından kalkışılan hain darbe girişimine karşı meydanları dolduran aziz milletimizin destan yazdığı gündür.15 Temmuz 2016 yılında hain bir kalkışmaya yeltenenler, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanlığı külliyesi ve meydanlara çıkan bu ülkenin öz evlatlarına bomba yağdırdılar.  Karşılarına çıkan büyük kudrete sahip bu devletin evlatlarına yenik düşeceklerini hesap edemediler. Kendi iradesine, Devletine, birliğine, bayrağına, ezanına sahip çıkmak için meydanları dolduran aziz milletimizden 252 kardeşimizi haince şehit ettiler. Canı pahasına meydanlarda dik durarak zafere ulaşana kadar mücadelelerine devam ettiler. Türk milleti tarih boyunca yazdığı destanlarına bir yenisini 15 Temmuz 2016’ da  ekledi. Devletimizle ,Milletimizle bütün bu hainlere karşı dik durup mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Kahramanlık destanını yazan tüm şehit ve gazilerimizi gurur ve minnetle anıyor, Bütün şehitlerimize  Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlık, sıhhat, hayırlı ömürler diliyorum” dedi.

              Program ,Şiir,Duaların edilmesi, Sinevizyon gösterimi ile devam etti. Saatler 00.13'ü gösterdiğinde,  15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminde olduğu gibi tüm camilerden Sela okundu. Etkinlik camilerde okunan Sela’dan sonra sona erdi.